BĄDŹ MNIEJ ZAJĘTY! #1

Tytuł tego wpisu to żywe tłumaczenie sloganu aplikacji, o której chciałem Wam dzisiaj opowiedzieć. Slack to przełomowa metoda komunikacji i dzielenia zadań. Jej nazwa w moim odczuciu nawiązuje do zwrotu „cut some slack” – czyli w wolnym tłumaczeniu „wyluzuj, zrelaksuj się, daj mi chwilę spokoju”. Czy tak to właśnie działa? Zapewnia leniuchowanie i można sobie odpuścić? Oczywiście, że nie, ale na pewno pomaga ☺

Pomysł jest bardzo prosty – dodajesz osoby, tworzysz „pokoje” (nawiązując do archaicznych czatów) i to wszystko! Kanały konwersacji mogą dotyczyć danego zadania, klienta czy projektu. Możesz tworzyć prywatne, zablokowane rozmowy i dodawać do nich tylko wybranych współpracowników. Proste? Bardziej niż myślicie. Interface jest bardzo intuicyjny i przyjemny dla oka, sprawdza się w wersji przeglądarkowej, desktopowej jak i mobile.

Oczywiście możemy też wysyłać tzw. „direct messages” czyli wiadomości bezpośrednie. Wszystkie rozmowy, także te w większych grupach, są zapisywane i możemy wyszukiwać w nich interesujące nas wątki. Ciekawostka dla managerów – możemy tworzyć także listy rzeczy do zrobienia! Slack w wersji darmowej sprawdza się bardzo dobrze, ale mamy także możliwość wykupienia wersji płatnych w różnych planach.

A co z plikami? Możemy je przesyłać, a co więcej – przeszukiwać kanały konwersacji, by znaleźć pdf, prezentację, obrazek – słowem wszystko! Czyli poza wszystkimi funkcjonalnościami Slack jest także platformą w chmurze, gdzie znajdziesz swoje pliki. Linki do innych dysków sieciowych są przesyłane bez problemu i od razu „wskakują” w wyszukiwarkę. W skrócie – wszystkie pliki do projektu masz w jednym miejscu.

Jak Slack pomaga? Ogranicza czasochłonną i męczącą komunikację e-mailową wewnątrz współpracowników niemal o połowę! Możliwa jest opcja integracji z innymi aplikacjami (Google Drive, Twitter, Dropbox, SoundCloud itp.) więc wszystko jest w jednym miejscu! Oszczędność czasu jest niezwykle istotna, a Slack przyspiesza działania i wzmaga efektywność. Możecie nam zaufać – korzystamy z niego na co dzień! ☺

Mamy nadzieję, że skorzystasz z tego rozwiązania, za tydzień przedstawimy kolejną fajną aplikację.

Pozdrowienia
Filip Jędruch
BLU PR[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Tags , ,

LEAVE A COMMENT