Nowości od Google AdWords

Możliwość wysłania sms’a i kierowanie reklam do określonej grupy demograficznej – to jedne z nowości optymalizacyjnych kampanii prowadzonych w Google AdWords. Co zyska Twoja kampania? O tym wszystkim już dzisiaj. Zapraszam!

  1. Wyślij SMS

Click-to-message Ads to nowe rozszerzenie dostępne w Google AdWords. Do tej pory nakłaniałeś użytkownika do wykonania telefonu, teraz możesz zachęcić klienta do wysłania wiadomości tekstowej! SMS to mniej zobowiązująca i łatwiejsza forma kontaktu. Ta funkcja to zdecydowany krok w kierunku użytkowników mobilnych, którzy jak wiemy już przewyższają tych wyszukujących informacje na desktopie.

Jak zoptymalizować nową funkcję?

Wybierasz rozszerzenie wiadomości i uzupełniasz określone dane:

  • Podajesz nazwę firmy (25 znaków),
  • numer kontaktowy, standardowo tekst rozszerzenia (np. napisz do nas! – do 35 znaków),
  • tekst wiadomości która pojawi się po kliknięciu przez użytkowania opcji SMS (100 znaków),
  • datę emisji i harmonogram wyświetlania się opcji SMS.

To świetna opcja do przetestowania. Przecież wystarczy jesteśmy leniwi i szukamy najprostszych rozwiązań. Możliwość zapytania poprzez sms to właśnie taka otwarta furtka, wystarczy kliknąć. Nic więcej.

  1. Kierowanie na demografię

Znasz swoją grupę docelową, w jakim wieku są Twoi klienci, czy z Twoich usług korzystają głównie kobiety, czy mężczyźni. Ty wiesz to najlepiej, ale czy na pewno? Wujek Google postanowił poznać odbiorców Twoich reklam AdWords. Sprawdź co możesz zyskać już dzisiaj!

To nie jest żadna zaawansowana matematyka, zasady są proste, korzystając z nowej opcji możesz kierować swoje reklamy do osób w określonym wieku i konkretnej płci.

Co zyskujesz?

  • Reklamy lepiej dopasowane do użytkowników = lepiej wydane pieniądze na reklamę.
  • Możliwość personalizacji reklam np. inna treść do kobiety, a inna do mężczyzny.
  • Pominięcie grupy, która nie jest zainteresowana Twoją ofertą = oszczędności.

Jeśli uzyskałeś tutaj wartościowe informacje podziel się tym wpisem. Chcesz wiedzieć więcej? Śledź nasz blog firmowy i fanpage. 

Prowadzisz małą firmę i szukasz nowych i prostych rozwiązań marketingowych? Wprowadziliśmy nową ofertę właśnie dla Ciebie! Odkryj potencjał Content SEO PR, wybierz swoją Paczkę usług.

Sylwia Świtajewska-Romaniuk
CEO&Founder BluPR

P.S. Jeśli czytasz ten tekst to znaczy, że możemy coś dla Ciebie zrobić! Napisz do nas: biuro@blupr.pl

Tags , , , ,