ZADBAJ O SWOJĄ WIRTUALNĄ SIEDZIBĘ

Pierwsze wrażanie jest najważniejsze! Najogólniej mówiąc strona internetowa musi być estetyczna i dopasowana do specyfiki branży. Dużą rolę odgrywają dobrze dobrane zdjęcia oraz jasny i chwytliwy komunikat zachęcający odbiorcę do przeskrolowania witryny.

 

1. Strona powinna być przejrzysta i intuicyjna.

Odwiedzający zawsze musi wiedzieć gdzie się znajduje, gdzie chce trafić i jak to zrobić. Usability strony jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na czas trwania sesji i współczynnik odrzuceń. Warto pochylić się nad tą kwestią lub zasięgnąć rady specjalistów.

2. Równie istotna jest treść.

Teksty powinny być spójne, krótkie i treściwe. Pozwól odbiorcy samodzielnie zdecydować który z wyszczególnionych tematów interesuje go najbardziej — np. poprzez instalację buttona „Więcej informacji” – zamiast umieszczać długie elaboraty już na stronie głównej.

3. Pokaż aktywność swojej firmy.

Strona to także platforma wymiany informacji np. poprzez blog (więcej o korzyściach płynących z prowadzenia bloga) lub dzięki sekcji aktualności. Dbaj o częstotliwość i regularność umieszczanych treści i generuj ruch na Swojej witrynie.

4. Nie bądź w tyle za konkurencją.

Udowodnij, że twoja firma dba o klienta, ma profesjonalne podejście do biznesu i wie, że należy się rozwijać oraz podążać za dobrymi trendami. Strona to nie statyczne narzędzie, zmieniaj ją, udoskonalaj, rozwijaj i co jakiś czas zrób lifting.

5. Pamiętaj o mobile. Responsywana witryna to dzisiejszy „must have”.

W niedalekiej przyszłości więcej użytkowników będzie odwiedzało Twoją stronę z urządzeń mobilnych niż z tradycyjnych. Oprócz użyteczności liczy się także pozycjonowanie — Google wyżej indeksuje strony, które są mobilnie przyjazne.

6. Intuicyjny i prosty w obsłudze CMS.

Jeśli chcesz prowadzić sekcję aktualności lub blog i mieć szybką możliwość wprowadzania zmian, postaw na prosty i intuicyjny system zarządzania treścią, zaoszczędzisz swój czas i nerwy.

Ze stroną internetową jest trochę jak z nowo poznaną osobą, liczy się pierwsze wrażenie. Zadbaj o komfort użytkownika, dostarcz mu czytelne i ważne informacje, zaskocz wizualnie oraz zainteresuj blogiem. Może nowa znajomość przekształci się w regularne odwiedziny.

Tags , , ,

LEAVE A COMMENT